Na naszych drogach można było spotkać więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Od piątku (28.04.) do środy (3.05.) do północy, doszło na naszym terenie do 1 kolizji drogowej i 1 wypadku drogowego, w którym poszkodowana została 1 osoba. Ponadto policjanci podczas kontroli stanu trzeźwości ujawnili 1 kierującego w stanie po użyciu alkoholu.

W dniu 29.04.2017 r. około godz. 7.30 policjanci szydłowieckiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej autobus, który przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas kontroli funkcjonariusze stwierdzili, że kierowca przewożący pasażerów znajduje się w stanie po użyciu alkoholu, badania wykazały blisko pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nieodpowiedzialny kierujący autobusem to 50-letni mieszkaniec Łodzi, którym przewoził pasażerów z Warszawy, a miejscem docelowym podróży miała być Rumunia. Pasażerowie w dalszą podróż pojechali z innym kierowcą, skierowanym na miejsce przez przewoźnika. Postępowanie w sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

Przez minione sześć dni szydłowieccy policjanci zatrzymali 3 blankiety praw jazdy. Zatrzymane dokumenty związane były z przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

sierż. Marlena Skórkiewicz