Długi czerwcowy weekend za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwało więcej niż zwykle policjantów. Od środy do niedzieli doszło do 1 wypadku, w którym 1 osoba została ranna, odnotowano 5 kolizji. Na szczęście nikt nie zginął. Funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących, w tym 1 posiadający aktualny zakaz kierowania pojazdami.

Tradycyjnie długie weekendy zachęcają do podróżowania, co można było zauważyć w zwiększonej liczbie użytkowników dróg. Nad bezpieczeństwem podczas długiego weekendu czuwała większa liczba policjantów. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Od środy do niedzieli, do północy,  na terenie powiatu szydłowieckiego doszło do 1 wypadku drogowego, w którym 1 osoba została ranna. Ponadto odnotowanych zostało 5 kolizji. Na szczęście nikt nie zginął. Funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Jeden z zatrzymanych kierujących, którego badanie wykazało blisko 2,5 promila posiadał ponadto aktualny zakaz kierowania pojazdami do 2019 roku.

To był już kolejny w tym roku długi weekend na drogach. Ujawniona liczba kierujących pod wpływem alkoholu z jednej strony świadczy o dużej skuteczności i efektywności pracy Policji w walce z nietrzeźwością na polskich drogach, z drugiej strony powinna pobudzać do refleksji, że pomimo licznych apeli tylu kierowców zdecydowało się na jazdę na podwójnym gazie.

sierż. Marlena Skórkiewicz