Instytucje i ludzie kultury również nie mają łatwo w czasach pandemii koronawirusa. Miejsca, które kiedyś tętniły życiem dziś święcą pustkami.

Najważniejsze, aby nie próżnować w tym czasie bo przecież wszyscy mamy nadzieję, że prędzej czy później wszystko wróci do normalności. Nie próżnuje na pewno Szydłowieckie Centrum Kultury.

W ostatnim czasie informowaliśmy Was o działaniach, które podejmowali. Wspomnijmy chociażby pięknie przygotowany utwór z repertuaru Stanisławy Celińskiej (TUTAJ), informacja o konkursie internetowym „W sieci talentów” (TUTAJ) czy komunikat o otrzymaniu dofinansowania na organizację projektu „Kino na dywanie” (TUTAJ)

Ostatnio od SCK „Zamek” płyną kolejne dobre informacje o otrzymanym wsparciu z instytucji kultury.

Na kwotę 15 tysięcy złotych z budżetu Narodowego Centrum Kultury, dofinansowany  został projekt XXV Spotkań Teatralnych o laur „Złotego Gargulca”. Póki co szydłowiecka placówka zastanawia się jak te znane w całej Polsce spotkania teatralne zorganizować. Więcej informacji z pewnością niebawem.

Wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Szydłowca centrum kultury zrealizuje natomiast projekt pn. „Wirtualny spacer po zamku w Szydłowcu”. Na ten projekt SCK „Zamek” otrzymało dofinansowanie w kwocie 6 tysięcy złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Gratulujemy! I czekamy na efekty.

foto: Tło plik wektorowy utworzone przez zirconicusso – pl.freepik.com