Rząd chce rozwijać Polskę w wielu obszarach, m.in. w przemyśle, służbie zdrowia, czy rolnictwie – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Radomia.

Rząd PO-PSL zwijał Polskę w wielu wymiarach. Jednym z nich było bezpieczeństwo. Z 817 posterunków Policji, które były 10 lat temu, rząd PO-PSL zamknął 417 placówek. My odtwarzamy te placówki – podkreślił Mateusz Morawiecki. Jak obiecał, obecny rząd w ciągu najbliższych lat odbuduje co najmniej 200-250 posterunków Policji. Premier podkreślił także, że rząd chce „odtworzyć” służbę zdrowia.

Mateusz Morawiecki przypomniał o realizowanych przez rząd programach, takich jak „Rodzina 500+” czy „Mieszkanie+”. Wzięliśmy na to pieniądze z uszczelnienia systemu podatkowego i pogoniliśmy tzw. mafie VAT-owskie – powiedział premier.

Jak podkreślił Mateusz Morawiecki, rząd przekaże pięć razy więcej środków na remonty dróg gminnych i powiatowych, m.in. w woj. mazowieckim. Premier zapowiedział także dokończenie odcinka trasy S7 od Grójca do Warszawy. Przesunęliśmy środki budżetowe i unijne, po to, żeby rozbudować ruch komunikacyjny i infrastrukturę ważną dla Radomia – zaznaczył.

Jako kolejne inwestycje, które zostaną zrealizowane w Radomiu, premier wymienił modernizację sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, na którą zabezpieczono ok. 200 mln zł, a także budowę pięciokilometrowego odcinka drogi wyprowadzającej ruch z Radomia. To inwestycja z budżetu centralnego w wysokości 120 mln zł, na którą Radom czekał 8 lat – zauważył szef rządu. Premier wymienił także zamówienie na 53 tys. karabinków Grot dla radomskiego Łucznika oraz wydzielenie Pionek, jako samodzielnego zakładu przemysłowo-obronnego.

Przed spotkaniem z mieszkańcami miasta Mateusz Morawiecki złożył kwiaty pod pomnikiem Lecha i Marii Kaczyńskich w Radomiu. Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich został odsłonięty w 2013 r. Jest to pierwszy w Polsce pomnik przedstawiający parę prezydencką.

Premier Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu poruszył również kwestię bezrobocia w powiecie szydłowieckim, a także przywrócenia posterunku policji w Jastrzębiu. W panelu dyskusyjnym zaproszenie do odwiedzin Szydłowca skierowała do premiera Agnieszka Górska, radna sejmiku województwa mazowieckiego. Swoje zaproszenie ponowiła również po części oficjalnej. Premier Morawiecki odpowiadając stwierdził, że cały powiat szydłowiecki już niedługo stanie się specjalną strefą ekonomiczną. Kiedy możemy spodziewać się wizyty szefa rządu w Szydłowcu? Jeszcze nie wiadomo. 

Więcej można zobaczyć w video:

foto i info: www.premier.gov.pl