Szydłowieccy policjanci informują, że 4 lipca na terenie województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego odbędzie się III Etap 30-go Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków z udziałem kolarzy z Polski i ekip zagranicznych. Na terenie województwa mazowieckiego będzie przebiegał przez powiat szydłowiecki i radomski.

Start odbędzie się w Kielcach o godz. 14, a następnie peleton przemieszczał się będzie trasą: Kielce – Domaszewice – Cedzyna – Leszczyny – Barcza – Kłonów – Janaszów – Komorów – Czarniecka Góra – Janów – Czerwony Most – Wąglów -Niekłań Wielki.

O godz. 16.25 peleton wjedzie na teren województwa mazowieckiego (powiat szydłowiecki), Antoniów – Huta – Aleksandrów – Budki I – Szydłowiec – Szydłówek – Śmiłów – Orłów – Jastrząb – Lipienice Dolne – Lipienice Górne.

O godz. 17.12 peleton wjedzie na teren powiatu radomskiego, Wierzbica – Dąbrówka Warszawska – Maliszów – Parznice – Mazowszany – Trablice – Radom ul. Wierzbicka, Limanowskiego, Mireckiego, Wernera, Struga, Chrobrego, Kusocińskiego, Żwirki i Wigury, 25 Czerwca, (następnie 2 okrążenia ulicami): 25 Czerwca, Słowackiego, Niedziałkowskiego, Kelles-Krauza, Pileckiego, Chrobrego, Kusocińskiego, Żwirki i Wigury, 25 czerwca – META.

O godz. 18.16 wyścig się zakończy.

Wyścig zostanie rozegrany przy ruchu ograniczonym i całkowicie zamkniętym.

Ruch poprzeczny i z przeciwnego kierunku zamykany będzie na czas przejazdu czołówki głównego peletonu. Koniec etapu wyścigu na odcinku okrężnym będzie rozegrany przy ruchu całkowicie zamkniętym. W zabezpieczenie zaangażowano policję, straż pożarną i straż miejską, służby organizatora.

Apelujemy do osób, które będą się poruszały tego dnia po wyżej wymienionej trasie o ostrożność i cierpliwość, a także o stosowanie się do poleceń policjantów i służb organizatora wyścigu.