Światłem i dźwiękiem zajął się Paweł Sasal, a scenografią Barbara Pataj.

Tłumy przybyłe na sztukę wychodziły bardzo zadowolone tym bardziej, że Irena Przybyłowska – Hanusz zaprosiła wszystkich już niebawem na komedią Moliera w wykonaniu „Zamczyska”

 {phocagallery view=category|categoryid=126|limitstart=0|limitcount=14|detail=5|imageordering=5} 

Żyjący w latach 1886-1970 Jerzy Szaniawski był znanym dramaturgiem i felietonistą. Pisał również opowiadania, z których największą poczytnością cieszył się cykl opowiadań „Profesor Tutka”, które ukazywały się na łamach „Przekroju” i w telewizji w wersji teatralnej, z Gustawem Holoubkiem w roli tytułowej.

W okresie dwudziestolecia międzywojennego Jerzy Szaniawski zasłynął jako dramaturg. Napisał około 70 dramatów, niestety ocalało tylko 30, pozostałe niepublikowane zginęły w pożarze jego dworku w Zegrzynku w 1977 roku. Najbardziej znane dramaty Jerzego Szaniawskiego to: „Murzyn”, „Papierowy kochanek”, „Żeglarz”, „Most”, „Adwokat i róże”, „Kowal, pieniądze i gwiazdy”, „Dwa teatry”. 

Sztuka „Dwa teatry” powstała w 1945 roku. Prapremiera odbyła się w Teatrze Powszechnym w Krakowie w roku 1946. Kraków przyznał autorowi Nagrodę Literacką i Złoty Krzyż Zasługi. Jerzy Szaniawski uważał, że zadaniem teatru jest pobudzenie wyobraźni, myśli i uczuć odbiorcy. Problem przedstawiony na scenie nie kończy się wraz z zasłonięciem kurtyny, on często trwa w myśli, pamięci, wyobraźni widza. Dlatego, zgodnie z wolą autora, przedstawimy na scenie dwa teatry.

Realistyczny teatr „Małe Zwierciadło” przedstawi jednoaktówkę „Matka” o niespełnionej miłości między mężczyzną i kobietą i o miłości macierzyńskiej, a „Teatr Snów” ukaże to, co dzieje się w ludzkich myślach, uczuciach i marzeniach.