Raperzy UnikatOs (Ostrołęka), Popuon (Radom) oraz Szakal i LiMaK (Szydłowiec) połączyli siły i nagrali utwór „Układ Zamknięty”. To kolejny utwór wynikający ze współpracy czterech artystów.

Ich nowa piosenka „Układ Zamknięty” opowiada o tym, co się powinno liczyć w ludziach, o pieniądzach, układach, uczciwości. „Czym są pieniążki, co dziś się liczy, zero szczerości, przekaz o niczym” – to tylko niektóre z wersów, jakie możemy usłyszeć w najnowszej produkcji raperów.

To nie pierwsza piosenka nagrana w takim składzie, utwór „Szukając Siebie” można było usłyszeć już 31 grudnia 2020 roku.

W grupie raperów są dwie osoby pochodzące z Szydłowca, chodzi o Szakala – Ernesta Owczarka oraz LiMaKa, czyli Kamila Owczarka. Kamil w swoim dorobku ma między innymi piosenkę „Niebiesko – biała banda” – hymn Szydłowianki Szydłowiec. LiMaK stwierdził, że „Układ Zamknięty” to znacznie grubszy utwór, niż ostatnia ich produkcja.

Klip został nakręcony w Szydłowcu i Radomiu. Możemy w nim obejrzeć najważniejsze i najpopularniejsze miejsca obu miejscowości. W Szydłowcu ujęcia nagrywano między innymi przy kościele pw. św. Zygmunta, na terenie Parku Radziwiłłowskiego, nad zalewem, przy Ratuszu, czy też na osiedlu Wschód. W Radomiu można zobaczyć plac Konstytucji 3 Maja czy też most na ulicy Sandomierskiej. Jest też parę ujęć z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Za teledysk odpowiada grupa „Ósmy” z Wrocławia.