Recital wokalno-instrumentalny pod tytułem „THANK YOU FOR THE MUSIC” w wykonaniu                                          Marty Kingi Choraczyńskiej, odbędzie się 28 maja o godz. 19:00 w Sali Kominkowej szydłowieckiego Zamku.

Marta Kinga Choraczyńska ma 16 lat i jest uczennicą klasy trzeciej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Oskara Kolberga w Radomiu. Uczy się w klasie fortepianu pana Rafała Hołuba oraz w klasie śpiewu operowego pani Moniki Świostek.

Swój warsztat fortepianowy doskonali również pod czujnym okiem pani prof. Joanny Ławrynowicz-Just.

Największą pasją Kingi jest oczywiście muzyka, której poświęca każdą wolną chwilę, a nawet więcej. Jej zdaniem muzyka jest najlepsza na wszystko: na stres, smutek, chorobę, nudę. W wolnych chwilach najczęściej słucha muzyki poważnej.

Jej ulubionym i najbardziej przez nią cenionym kompozytorem jest Fryderyk Chopin, dlatego jej największym marzeniem jest zagrać kiedyś jeden z koncertów fortepianowych Chopina z towarzyszeniem orkiestry. Ma nadzieję, że za parę lat uda jej przejść pomyślnie kwalifikacje do Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, który odbywa się co 5 lat w Warszawie.

Kinga śpiewa niemalże od urodzenia, ale nad swoim warsztatem wokalnym pracuje dopiero od 4 lat. Swą edukację wokalną zaczęła w Pracowni Muzycznej Piano w Szydłowcu, gdzie pracowała pod czujnym okiem pani Anny Wilkiewicz. Następnie kontynuowała naukę w szkole muzycznej w Radomiu u pana Piotra Markowskiego. Od roku uczy się śpiewu operowego u pani Moniki Świostek.

W przyszłości chciałaby łączyć ze sobą śpiew i grę na fortepianie.
W muzyce najważniejszy jest dla Kingi przekaz emocjonalny.

Marta Kinga Choraczyńska – wokal, fortepian

Gościnnie wystąpią:

  • Julia Stańczyk – wokal
  • Łucja Mamla – flet
  • Ignacy Kozakiewicz – fortepian
  • Mikołaj Dyka – wokal, skrzypce
  • Damian Grzyb – gitara klasyczna

W repertuarze przeboje filmowe i musicalowe.
Zapraszamy wszystkich na recital.