JAK I CO PISAĆ?

Przede wszystkim na temat. Ludzie, którzy czytają KOMENTARZE chcą poznać opinie innych na dany temat – po to tu weszli. Miło jest też nie używać słów obraźliwych i rozmawiać z innymi, tak jakbyśmy prowadzili rozmowę na żywo.

Niewątpliwie innych czytelników STRONY zainteresują wypowiedzi przemyślane, pokazujące jakieś określone poglądy, wypowiedzi nie skrajnie lakoniczne. Krótkie, emocjonalne wypowiedzi ubarwiają dyskusję, ale jeżeli zawierają głównie przymiotniki (zachwyty, lub obelgi) bez wyjaśnienia – nie są zbyt interesujące.

CZEGO NIE POWINNIŚMY ROBIĆ?

Nie należy obrażać ludzi, nawet jeżeli reprezentują skrajnie odmienne poglądy. Nie powinno pisać się reklam ani też wysyłać listów – łańcuszków.

Nie warto też plątać się w kłótnie, w których powodem ostrej wymiany raczej personalnych wypowiedzi jest szybka, emocjonalna, nieprzemyślana reakcja na czyjś list. Taka kłótnia szybko eskaluje na kilkanaście listów i nie jest raczej czytana przez innych z zainteresowaniem.

ZASADY DYSKUSJI:

Nie należy umieszczać komentarzy, które:

 1. zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);
 2. propagują alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.);
 3. propagują środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.);
 4. obrażają osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego);
 5. obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie (art. 23 Kodeksu cywilnego oraz art. 194 – 196 Kodeksu karnego);
 6. zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);
 7. przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.).

Ponadto nie zamieszczamy komentarzy, które:

 1. są bezpośrednimi atakami na interlokutorów
 2. zawierają linki do stron WWW naruszających prawo lub dobre obyczaje
 3. zawierają dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe
 4. są reklamami
 5. są spamem czyli nie mają nic wspólnego z komentowanym -artykułem
 6. nawołują do agresji
 7. są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej
 8. zawierają uwagi skierowane do redakcji www.naszszydlowiec.pl. Jesteśmy za nie bardzo wdzięczni. W takiej sytuacji prosimy jednak o kontakt mailowy marcinbanaszczyk1986@gmail.com Tylko wówczas mamy pewność, że uwagi od Państwa trafią do osób odpowiedzialnych za treść serwisu.
 9. zawierają obraźliwe i nie prawdziwe uwagi skierowane do redakcji, takie uwagi również prosimy przesyłać pod podanego maila.

Naszszydlowiec.pl uprzedza wszystkich użytkowników o konsekwencjach umieszczanych komentarzy!!! Zalecamy przestrzeganie zasad!!!

NIE BIERZEMY ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA KOMENTARZE POZOSTAWIONE NA PORTALU!!!

Jeżeli ktoś poczuje się urażony, obrażony, zastraszony itp. prosimy o niezwłoczny kontakt pod wskazanym powyżej adresem mailowym! Po przedstawieniu problemu administrator podejmie decyzje, czy dany komentarz pozostawić czy usunąć. Każdy usunięty komentarz podparty będzie wyjaśnieniem.