W piątek 23 listopada zakończyła się 6 edycja SCENY ZAMEK DLA KAŻDEGO. Założeniem tego działania jest stworzenie możliwości prezentacji scenicznej wszystkim chętnym mieszkańcom Powiatu Szydłowieckiego.

Tego dnia zamkowa scena kameralna służy każdemu, nieważne czy ktoś gra czy śpiewa, występuje solo czy w duecie, w zespole czy w orkiestrze. Tego dnia każdy może zgłosić i pokazać publiczności to co go kręci, niezależnie od płci, wieku czy też poziomu umiejętności. Dla każdego uczestnika przewidziany jest dyplom oraz słodki upominek, a nagrodą główną jest możliwość wystąpienia na dużej scenie podczas Szydłowieckich Zygmuntów, a także zorganizowania własnego recitalu.

Autorów najlepszych prezentacji wybiera Rada Starszych powołana przez organizatorów.

W tym roku ze względu na dużą liczbę uczestników SCENA ZAMEK DLA KAŻDEGO została podzielona na 2 tury. W pierwszym terminie (17.11.2018) mieliśmy okazję usłyszeć 23 prezentacje, z kolei w drugim – wystąpiło 25 wykonawców. W ramach podsumowania tegorocznej SCENY ZAMEK DLA KAŻDEGO gościnnie wystąpiła również Natalia Bielecka, laureatka poprzedniej edycji imprezy. Natalia jest uczennicą 1 klasy liceum w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu. Szydłowieckiej publiczności dała się już niejednokrotnie poznać biorąc udział w wielu imprezach kulturalno – artystycznych.

Po burzliwej naradzie Rada Starszych – w składzie: Krzysztof Stefański, Olga Czarnota oraz Tomasz Gil – zdecydowała się wyróżnić: Zuzannę Nowakowską, Kingę Choraczyńską, Zofię Salamagę, Laurę Śliwę, Julię Florowską, Klaudię Przygodzką oraz Katarzynę Grzesik. To właśnie oni zaprezentują się na dużej scenie majowych Szydłowieckich Zygmuntów.

Dyplom za SUPER WYSTĘP a zarazem główną nagrodę otrzymała KARINA CZARNOTA, której serdecznie gratulujemy.

Wszystkim wykonawcom biorącym udział w tegorocznym muzycznym wydarzeniu składamy gratulacje, a zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i fragmentów video: