W sobotę 28.10.2017 zakończyła się 5 edycja SCENY ZAMEK DLA KAŻDEGO. Założeniem tego działania jest stworzenie możliwości prezentacji scenicznej wszystkim chętnym mieszkańcom Powiatu Szydłowieckiego.

Tego dnia zamkowa scena kameralna służy każdemu, nieważne czy ktoś gra czy śpiewa, występuje solo czy w duecie, w zespole czy w orkiestrze. Tego dnia każdy może zgłosić i pokazać publiczności to co go kręci, niezależnie od płci, wieku czy też poziomu umiejętności. Dla każdego uczestnika przewidziany jest dyplom oraz słodki upominek,
a nagrodą główną jest możliwość wystąpienia na dużej scenie podczas Szydłowieckich Zygmuntów, a także zorganizowania własnego recitalu. Autorów najlepszych prezentacji wybiera Rada Starszych powołana przez organizatorów.

W tym roku ze względu na dużą liczbę uczestników SCENA ZAMEK DLA KAŻDEGO została podzielona na 2 tury. W pierwszym terminie (21.10.2017) mieliśmy okazję usłyszeć 22 prezentacje, z kolei w drugim w minioną sobotę – wystąpiło 16 wykonawców. W ramach podsumowania  tegorocznej SCENY ZAMEK DLA KAŻDEGO  gościnnie wystąpiła również Klaudia Dróżdż, laureatka poprzedniej edycji imprezy. Klaudia jest uczennicą 2 klasy technikum gastronomicznego w Skarżysku – Kamiennej. Szydłowieckiej publiczności dała się już niejednokrotnie poznać biorąc udział w wielu imprezach artystycznych. Przez kilka lat współpracowała z Grupą Teatralną „Zamczysko”.

Po burzliwej naradzie Rada Starszych – w składzie:  Paulina Kaluga, Zuzanna Gadowska oraz Anna Bębenek –  zdecydowała się wyróżnić: Zuzannę Nowakowską, Justynę Rochniak, Aleksandrę Wnuczek, Wiktorię Witkowską, Leszka Kowalika oraz Natalię Sitkowską. To właśnie oni zaprezentują się na dużej scenie majowych Szydłowieckich Zygmuntów. Dyplom SUPER WYSTĘPU a zarazem główną nagrodę otrzymała NATALIA BIELECKA, której serdecznie gratulujemy.

Wszystkim wykonawcom biorącym udział w tegorocznym muzycznym wydarzeniu bardzo dziękujemy.

Występy z pierwszej tury przesłuchań (kliknij)