W dniach od 22 do 24 września grupa seniorów ze Stowarzyszenia „Pogodni Seniorzy Gminy Jastrząb” odbyła wycieczkę autokarową na Dolny Śląsk.

Uczestnicy tej eskapady mieli możność obejrzenia we Wrocławiu Panoramy Racławickiej, dzieła Jana Styki i Wojciecha Kossaka, eksponującego cykloramiczny obraz „Bitwa pod Racławicami”. Odwiedzono także najstarszy w Polsce ogród zoologiczny wraz z Afrykarium, które wywarło na zwiedzających niesamowite wrażenie. Spacer po Starówce Wrocławskiej odsłonił, przynajmniej w części, piękno tego miasta.

Obiektem, który urzekł zwiedzających swoją monumentalnością, był Zamek Książ w Wałbrzychu. Zamek Książ jest najpiękniej położonym zamkiem w Polsce, a kolorowe ogrody tarasowe przenoszą zwiedzających do bajkowego świata. W okolicach Zamku Książ znajduje się licząca ponad 100 lat Palmiarnia, która wciąż zachwyca zwiedzających. Rośnie tu ponad 250 gatunków roślin, w tym niezliczona ilość rododendronów. Tutaj także mieści się jedyna w Polsce stała wystawa drzewek bonsai.

Seniorzy mieli także możność podziwiania uroków Karpacza, gdzie korzystali z noclegów.

W przygotowaniu i przeprowadzeniu wycieczki bardzo ważną rolę odegrali sami członkowie grupy, którzy poświęcili swój czas, wiedzę i umiejętności w celu minimalizacji kosztów wycieczki. Okazało się, że można własnymi siłami dać uczestnikom wyprawy plastyczny i arcyciekawy przekaz najważniejszych informacji dotyczących historii i współczesności zwiedzanych obiektów.

Przepiękna słoneczna pogoda była znaczącym dopełnieniem mile spędzonych dni. Wszystkim dopisywały humory i w pogodnych nastrojach, ale z nutką żalu wrócono do dnia codziennego.

info: Gmina Jastrząb