W szkole czekała na nich prezentacja klas o przeróżnych profilach, występy artystyczne, poczęstunek oraz wiele innych atrakcji. Do przybyłych gimnazjalistów kilka słów skierował dyrektor „Sienkiewicza” Karol Kopycki. Zachęcał do wybrania szkoły którą kieruje, przedstawił jej walory, a także bardzo wysoki procent zdawalności matury. 

Na przywitanie gości nie zabrakło również występów artystycznych. W kilku utworach zaprezentowała się Olga Czarnota, a wywiad dziennikarza z Henrykiem Sienkiewiczem przedstawili: Paweł Bednarczyk i Marcin Sawczuk. 

Po części oficjalnej przyszedł czas na zwiedzanie szkoły, zaglądanie do tematycznych sal, rozmowy ze starszymi kolegami i nauczycielami. Szkolne korytarze tego dnia rozbrzmiewały radością, a nawet hitami zespołu The Beatles! W kilku miejscach rozstawione były punkty informacyjne, gdzie gimnazjaliści mogli pobrać materiały dotyczące szkoły. 

W każdej z sal nauczyciele danych przedmiotów i uczniowie prezentowali ich walory. Przyszli licealiści mogli zadawać pytania, przeprowadzać doświadczenia, spotkać się z zaproszonymi gośćmi. 

„Sienkiewicz” od roku szkolnego 2016/2017 oferuje nowość jaką jest klasa o profilu: Dziennikarstwo i Nowe Media oraz Design. W temacie medialnym szkoła zawarła współpracę z portalem Nasz Szydłowiec. (więcej na ten temat: Tutaj & Tutaj)

Oprócz klasy dziennikarskiej w ofercie znajdują się również: klasa humanistyczna, klasa przyrodniczo – medyczna, klasa lingwistyczna, klasa matematyczno – informatyczna. 

Oprócz zwiedzania klas i zapoznawania się z danymi kierunkami młodzi goście mogli zmierzyć się konkurencjami sportowymi, zobaczyć pokaz cherlederek, pokaz rycerski, a także odpocząć na gustownych sofach stojących na placu szkolnym. 

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza będzie z pewnością trafnym wyborem! Wybierajcie szydłowiec szkoły!

Fotoreportaż z Dnia Otwartego w „Sienkiewiczu” na Facebooku.

tekst: Nasz Szydłowiec

foto: ZSO im. H. Sienkiewicza i Nasz Szydłowiec