3 lipca 2020 r. odbyło się oficjalne otwarcie Skate Parku przy Centrum Rekreacji w Orońsku.

Inwestycja była współfinansowana z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego, dlatego też w tym uroczystym dniu zaszczycił nas swoją obecnością wicemarszałek woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Na wstępie Henryk Nosowski – wójt Gminy Orońsko serdecznie przywitał wszystkich obecnych, po czym przedstawił krótką historię powstania Skate Parku.

Wójtowi towarzyszył Sekretarz Gminy Orońsko Dariusz Tomczyk wraz z delegacją pracowników Urzędu Gminy. W spotkaniu uczestniczyli także Radni Rady Gminy w Orońsku na czele z przewodniczącym Rady Gminy Sylwestrem Różyckim, Marek Buniewicz – Zastępca Dyrektora Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz zaproszeni goście.

Park rekreacyjny to teren ogólnodostępny, otwarty dla wszystkich mieszkańców gminy, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Z rozmów z mieszkańcami wynika, że jest to najlepsze miejsce spotkań i spędzenia wolnego czasu w Orońsku. Oprócz Skate Parku, na terenie parku rekreacyjnego jest również siłownia plenerowa oraz plac zabaw. Z urządzeń korzystają osoby w różnym wieku, również niepełnosprawni. Miłośnicy sportu najczęściej przyjeżdżają rowerami, po czym zmieniają sprzęt i jeżdżą na wrotkach, rolkach, hulajnogach czy deskorolkach. Dorośli mieszkańcy codziennie ze zdumieniem podziwiają ich sprawność fizyczną, ale sami również, dbając o swoją kondycję, chętnie korzystają z urządzeń na siłowni.

Widząc zainteresowanie ze strony mieszkańców władze Gminy Orońsko mają kolejne plany, dzięki którym park rekreacyjny przy ulicy Topolowej w Orońsku zmieni się jeszcze bardziej. Samorząd otrzymał dofinansowanie na realizację rowerowego toru przeszkód. Podczas spotkania na Skate Parku, Wicemarszałek Mazowsza Rafał Rajkowski zdecydowanie poparł pomysł władz Urzędu Gminy w Orońsku, który dotyczy realizacji tego projektu z czego jesteśmy bardzo zadowoleni” – poinformował Wójt Gminy Orońsko.

Po oficjalnym otwarciu Skate Parku w Orońsku, Pan Marek Buniewicz Zastępca Dyrektora Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zaprosił przybyłych gości do obejrzenia wystawy.

info: UG w Orońsku

Czy skatepark w Orońsku to potrzebna inwestycja?

View Results

Loading ... Loading ...