Wszystko za sprawą świetnego pomysłu, który podsunęła jedna z mam młodego karateki. Prawdopodobnie nie ma w Szydłowcu osoby, która o tym pomyśle nie słyszała, ponieważ trwająca od miesiąca akcja, była mocno nagłaśniana wśród mieszkańców, w mediach społecznościowych oraz w mediach lokalnych np. na portalu Nasz Szydłowiec. 

Karatecy ze swoimi rodzicami wykonali własnoręcznie figurki bałwanków z logo klubu MUSHIN i rozprowadzali je pośród swoich znajomych za symboliczne 20 złotych, które było cegiełką z przeznaczeniem na matę. Karatecy uczestniczyli również w Jarmarku Bożonarodzeniowy w Rynku Wielkim w Szydłowcu, gdzie sprzedawali swoje działa uzyskując tam kwotę 1075 złotych. Łącznie podczas całej „bałwankowej” akcji zebrali ponad 3900 złotych. 

Koszt 100m2 maty to 6250 złotych. Brakującą kwotę udało się klubowi pokryć ze środków własnych, zgromadzonych na koncie stowarzyszenia MUSHIN. 

Całą akcję można uznać za bardzo udaną, a klub i zawodnicy mogą cieszyć się z kolejnej inwestycji poprawiającą warunki pracy. Kolejny cel MUSHIN, to zebranie funduszy na ring. 

Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin MUSHIN dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania pieniążków na matę 🙂

matamushin1