Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu wspólnie ze strażakami oraz mieszkańcami powiatu szydłowieckiego oddawali krew na Rynku Wielkim w Szydłowcu. Zebrano 23.400 ml. krwi.

25 marca 2018 r. na Rynku Wielkim w Szydłowcu odbyła się zbiórka krwi w hołdzie Żołnierzom Wyklętym w ramach ogólnopolskiej akcji „spoKREWnieni służbą”, pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Joachima Brudzińskiego.

Wśród osób oddających krew byli policjanci, strażacy, ratownicy medyczni oraz mieszkańcy Szydłowca i powiatu. Zgłosiło się 58 osób, z czego 52 osoby oddały krew.
Zebrano 23.400 ml. – tego najcenniejszego daru jaki człowiek może dać drugiemu człowiekowi.

Akcja zbiórki krwi związana jest z  obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych ustanowionego na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie niepodległości Polski.

Przypomnijmy, że akcja „spoKREWnieni służbą” trwa na terenie całej Polski od 1 do 31 marca a krew mogą oddawać wszyscy tj policjanci, pracownicy policji przedstawiciele innych służb oraz ich rodziny i znajomi w tym również inne chętne osoby.

Dziękujemy za tak liczne przybycie i włączenie się w akcję.

sierż. Marlena Skórkiewicz