W tegorocznej edycji Spotkań udział wezmą :

CHÓR NAUCZYCIELSKI “CANTO” z Przysuchy, pod dyrekcją Jerzego Mazurka – działający od 1992 r. zespół ma w swoim repertuarze ponad 200 utworów o różnej tematyce. Są to: pieśni patriotyczne, legionowe i żołnierskie, pieśni z oratoriów, oper, operetek i musicali, piosenki ludowe i popularne polskie i innych narodów ,pieśni

i piosenki z repertuaru różnych wykonawców i zespołów polskich oraz zagranicznych.

CHÓR MIASTA SZYDŁOWCA “GAUDIUM CANTI”. Zespół  powstał w 1999 roku przy Szydłowieckim Centrum Kultury i Sportu  – Zamek. Inicjatorem, kierownikiem artystycznym oraz autorem licznych aranżacji utworów wykonywanych przez Chór jest pani Danuta Klepaczewska. Grupa składa się z trzydziestu osób reprezentujących różne zawody i środowiska. Czterogłosowy zespół gromadzi na cotygodniowych próbach radość wspólnego śpiewania – stąd też i jego nazwa. Chór ma na swoim koncie realizację ok. 100  koncertów na terenie kraju, a także udział w przeglądach, konkursach i uroczystościach państwowych i kościelnych..

Do udziału w Spotkaniach organizatorzy zaprosili jeszcze dwa chóry, które jednak w tym tygodniu odwołały z przyczyn losowych swój przyjazd.

Każdy z zespołów zaprezentuje ok. 30 minutowy program. Goście Spotkań będą mieli  możliwość wysłuchania dostojnych pieśni sakralnych, patriotycznych, skocznych utworów ludowych czy też arii operowych i operetkowych w opracowaniu na chór, a także współczesnych  hitów.

Mamy nadzieję, że po raz kolejny  zespoły biorące udział w Spotkaniach, udowodnią, że muzyka chóralna nie musi być absolutnie tylko poważna i adresowana jedynie do koneserów i że bez użycia tysięcy wat i nowoczesnej elektroniki można doskonale bawić widzów.