Hiszpania kusi turystów fantastyczną pogodą i niesamowitymi widokami. Kraj ten skrywa w sobie mnóstwo ciekawych miejsc, cennych architektonicznie zabytków i zakątków z historią. Dlatego właśnie spełnia oczekiwania zarówno tych, którzy chcą zażyć kąpieli morskich i słonecznych, jak i tych, którzy wolą ten czas przeznaczyć na zwiedzanie.

Hermosa espana, czyli piękna Hiszpania, oferuje turystom wiele miejsc wartych zobaczenia. Przedstawiamy 3 z nich, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę.

Ściana z Avila

Avila to miasto średniowiecznych murów i świętych. To tu znajduje się słynna La Muralla de Ávila, czyli średniowieczna ściana, która całkowicie otacza stare miasto. Będąc tutaj można poczuć się, jakbyśmy przenieśli się w przeszłość. Miasto skrywa wiele tajemnic i bardzo ciekawych historii, nad którymi warto się pochylić, a w powietrzu roznosi się zapach średniowiecznej Hiszpanii.

Meczet w Kordobie

Le Mezquita de Córdoba to po hiszpańsku Wielki Meczet w Kordobie, po części przebudowany na gotycko-renesansową katedrę. Jego początki sięgają VIII wieku. Został uznany za jedno z najwspanialszych dzieł architektury islamu istniejące w Zachodniej Europie. Jest też prawdopodobnie najpiękniejszym meczetem, jaki powstał na świecie, za sprawą słynnej sali modlitewnej, w której rozpościera się las strzelistych kolumn.

Więcej informacji na temat meczetu znajdziesz na stronie https://www.hermosaespana.es 

Teatr Rzymski w Meridzie

W Meridzie na turystów czeka wiele ciekawych zabytków rzymskich. Zespół archeologiczny Meridy, a wraz z nim Teatro Romano, został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W miesiącach letnich organizowany jest nawet festiwal Teatru Klasycznego. Wtedy to wystawiane są znane i cenione na całym świecie sztuki klasyczne, a także organizowane występy muzyczne oraz inscenizacje taneczne.

Twoja lista miejsc wartych odwiedzenia nadal nie jest zapełniona? Zajrzyj na stronę https://www.hermosaespana.es/los-10-monumentos-que-debes-visitar-cuando-vayas-a-espana/, gdzie znajdziesz jeszcze więcej ciekawych miejsc w Hiszpanii.