I tym razem szydłowieccy karatecy nie zawiedli, potwierdzając przynależność do ścisłej krajowej czołówki. Wszyscy stoczyli zacięte pojedynki, niejednokrotnie o zaskakującym przebiegu. I choć nie wszystkim zawodnikom udało się dotrzeć do pozycji medalowych, wszyscy zasłużyli na szczególne słowa uznania i gratulacje. Nasza zawodniczka Aleksandra Czaja, nie mając rywalek w swej kategorii wagowej podjęła wyzwanie walki w kategorii wyższej, w której starowały zawodniczki cięższe i o wyższych stopniach szkoleniowych. Prawdziwego ducha walki i stosowny poziom techniczny okazali również Krystian Rzeźnik i Jakub Wyciszkiewicz.

Szczególne gratulacje należą się Sylwii Szymkiewicz, która w doskonałym stylu wywalczyła III miejsce zdobywając brązowy medal. W swej ostatniej walce pokonała zawodniczkę posiadającą nie tylko wyższy stopień szkoleniowy ale i kilka kilogramów cięższą. Warto podkreślić, że walkę o wyższe miejsce na podium uniemożliwił Sylwii pojedynek, w którym jej rywalka zwyciężyła nie w wyniku przewagi uzyskanej drogą zdobytych punktów, lecz poprzez tzw.  wskazanie sędziów.

Start szydłowieckiej reprezentacji możliwy był dzięki wsparciu osób, które pomogły w zorganizowaniu wyjazdu, panów: Dariusza Kujbidy z Szydłowca, Jacka Różalskiego z Szydłowca, Tomasza Czapnika z Szydłowca, Sylwestra Guzika z Szydłowca, Daniela Czachora z Radomia, Jarosława Krawczyka z Radomia oraz pani Aleksandry Szymkiewicz, która udostępniła busa. Wszystkim tym osobom bardzo dziękujemy.

<p”> 

 

<p”>  <p”>Jesteśmy dumni z postawy i osiągnięć naszych zawodników, a ich wysoki poziom sportowy w tak stosunkowo młodym wieku, jest doskonałym prognostykiem na przyszłość. <p”>  <p”> <p”>  <p”> <p”>  <p”> <p”>  <p”>