Był to już XIX Dzień Papieski obchodzony, aby upamiętnić postać św. Jana Pawła II, polskiego papieża, który na głowę kościoła został wybrany 16 października 1978 roku.

W Szydłowcu postać św. Jana Pawła II od lat przypomina Fundacja Strefa JP2.

Tegoroczne wydarzenia rozpoczęły się w sobotę 12 października, od uroczystej gali „Skrzydła 2019”. Od kilku lat młodzież fundacji wręcza statuetki „skrzydeł” ludziom, którzy są zaangażowani w niesienie pomocy innym, a przy tym szerzą nauczanie św. Jana Pawła II.

Nagrody zostały przyznane w 5 kategoriach i tak otrzymali je:

  • ks. Paweł Męcina, wikariusz Parafii św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu – kategoria „Kościół”
  • radomska redakcja „Gościa Niedzielnego” – kategoria „Media”
  • Anita Gołosz, wicestarosta powiatu szydłowieckiego – kategoria „Społeczeństwo”
  • firma „Comes” – kategoria „Wolontariat”
  • zespół iGramy z Pokusą – kategoria „Kultura i Sztuka”

Specjalne wyróżnienie za wsparcie Fundacji Strefa JP2 przy organizacji przeróżnych przedsięwzięć, otrzymał bp Piotr Turzyński – radomski biskup pomocniczy.

W niedzielę przez cały dzień na placu przy farze św. Zygmunta sprzedawała kremówki, a także zbierała fundusze na stypendia dla młodzieży.

Wieczorem odbyło się Misterium Różańcowe – „To jest Moja Matka”.

W poniedziałek w przedszkolu Strefa Karolka, które prowadzi Fundacja Strefa JP2 rodzice zostali zaproszeni na uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Dzieciaki przedstawiły krótki program artystyczny, by później oficjalnie stać się przedszkolakiem. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na plac przedszkolny, gdzie odsłonięto tablicę upamiętniającą św. Jana Pawła II z kamieniem pochodzącym z Domu Karola Wojtyły w Wadowicach.

Na tablicy widnieje napis: „Budujcie dom Waszego życia osobistego i społecznego na skale! A skałą jest Chrystus żyjący w swym kościele, Chrystus który trwa na tych ziemiach od tysiąca lat!” św. Jan Paweł II

W 2020 roku 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. W całym kraju odbędzie się wiele uroczystości związanych z tą rocznicą. Udało nam się ustalić, że również Szydłowiec przygotowuje coś na tę okoliczność.