Niebawem startuje nowy sezon niższych lig piłkarskich w Polsce. Z powodu pandemii koronawirusa poprzedni sezon został zakończony w trakcie jego trwania, władze okręgowe nie zdecydowały się wznowić rozgrywek tak jak miało to miejsce w trzech najwyższych ligach.

Nasza szydłowiecka drużyna piłkarska Szydłowianka Szydłowiec zakończony przedwcześnie sezon (po 15 kolejkach) zakończyła na 11 miejscu w tabeli (na 16 drużyn).

Wyniki nie były zadowalające, dlatego w przerwie zimowej trenera Piotra Dejworka zastąpił Marcin Kośmicki, który pracował z młodzieżą w kieleckiej Czarnovii, a w przeszłości zaliczył kilka występów w Ekstraklasie jako zawodnik Korony Kielce.

Nowy szkoleniowiec z racji zawieszenia rozgrywek miał sporo czasu, aby zapoznać się z klubem i potencjałem piłkarskim Szydłowianki. Jak się okazuje trener i włodarze zdecydowali zakontraktować, aż dziewięciu nowych zawodników, kilku piłkarzy również odeszło.

Nowi zawodnicy to: Dawid Glibowski, Norbert Sobura, Michał Duda (wszyscy Czarnovia Kielce), Adrian Sitek (Orlicz Suchedniów), Mateusz Bartosiak (Korona Kielce), Piotr Wróblewski,Damian Kozera (Iłżanka Kazanów), Cezary Zieliński (Orzeł Wierzbica) i Ihor Pakholak (Ukraina, ostatnio Centrum Radom).

Odeszli: Michał Bednarek (Oskar Przysucha), Damian Szewczyk (Granat Skarżysko – Kamienna), Grzegorz Obuch, Arkadiusz Siwak i Jarosław Gołda (wszyscy Oronka Orońsko), Karol Czyż (nie wznowił treningów).

W sparingach Szydłowianka osiągała niezłe wyniki, chociażby warto wspomnieć niedawny pojedynek ze Starem Starachowice, czwartoligowcem którego nasza drużyna pokonała na wyjeździe 3:1.

Nowy sezon klasy okręgowej (szósty poziom rozgrywkowy w Polsce) nasz klub rozpocznie 1 sierpnia wyjazdowym meczem z Zodiakiem Suchą. Tydzień później 8 sierpnia na własnym boisku podejmiemy Mogielankę Mogielnica. Obydwie drużyny to tegoroczni beniaminkowie – ligowi debiutanci. Czy w związku z tym start dla Szydłowianki będzie łatwiejszy? Nie wiadomo. Pewne jest jedynie to, że zarówno zarząd,  trener jak również sympatycy klubu,  oczekują lepszych wyników niż w poprzednim sezonie.