Ci, którzy obserwują ligowe poczynania ekipy z Szydłowca, wiedzą, że dwa poprzednie mecze rozgrywane były z drużynami, które prawdopodobnie stoczą między sobą bój o awans do III ligi. Szydłowianka nie ma się czego wstydzić po tamtych meczach, mimo iż zdobyła tylko jeden punkt, na sześć możliwych.

Przełamanie miało nastąpić w wyjazdowym mecz z UKS Łady, który przed bezpośrednim spotkaniem był wyżej w tabeli od szydłowieckiej drużyny. Nasi zawodnicy zagrali swietne spotkanie, szczególnie w drugiej połowie, kiedy to strzelili przeciwnikowi 4 bramki. Wygrywając 0:4.

W tabeli również nie jest źle. Szóste miejsce po dziewięciu kolejkach i sześć punktów straty do lidera z Konstancina. Nad ostatnimi w tabeli: Drukarzem Warszawa i KS Warka mamy, aż 12 punktów przewagi.

Już w najbliższą sobotę 10 kolejka IV ligi mazowieckiej, a Szydłowianka na własnym boisku podejmie drużynę Hutnika Warszawa, który ma tylko 3 punkty mniej i zajmuje obecnie 8 pozycję.

W przerwie meczu klub szykuję niespodziankę dla swoich kibiców. Pomiędzy godziną 16.15, a 16.30 odbędzie się licytacja…roweru. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na bieżące potrzeby klubu. „Każda tego typu forma pomocy dla klubu jest cenna” – mówi jeden z inicjatorów sobotniej aukcji, Jakub Targowski, niegdyś zawodnik Szydłowianki.

Licytację poprowadzi Marcin Banaszczyk, redaktor portalu Nasz Szydłowiec. Serdecznie zapraszamy kibiców do udziału w zabawie! Wspólnie wesprzyjmy nasz klub!

Oprócz tego przez całe spotkanie kibice będą mogli skosztować kiełbaski z grilla. Zaprezentują się również młodzi adepci piłkarstwa z Akademii Piłkarskiej Szydłowiec.

Zapraszamy na stadion przy ulicy Targowej w Szydłowcu, w najbliższą sobotę, o godzinie 15.30.