W październiku 2017 roku rozpoczął się cykl spotkań z historią zorganizowany dla mieszkańców Szydłowca pod nazwą „Szydłowiec – cudze chwalicie, swego nie znacie…”.
W tym roku Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek postanowiło kontynuować tę inicjatywę i wspólnie z Przewodnikami z Miejskiej Informacji Turystycznej serdecznie zaprasza do wspólnego odkrywania uroków szydłowieckich zabytków.
Na prośbę mieszkańców, projekt „Szydłowiec – cudze chwalicie, swego nie znacie…” ponownie rozpocznie od zwiedzania Kościoła Farnego pod wezwaniem św. Zygmunta. W kolejnych edycjach naszych spotkań planowana jest możliwość zwiedzenia także innych zabytków takich jak: Zamek, Lodownia, Synagoga, Kirkut, Kamieniołomy czy Góra Trzech Krzyży.
Spotykamy się pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki w niedzielę 22.04.2018 o godzinie 14:30. Zwiedzanie potrwa około 1,5 godziny i zakończy się gorącą kawą i herbatą w Herbaciarni „Faktoria”, która jest partnerem projektu.