Czterech szachistów reprezentowało Szydłowiec podczas dużego turnieju szachowego, zorganizowanego 4 lutego w Szkole Podstawowej nr 8 w Skarżysku Kamienna, przez Klub Szachowy „Skoczek” pod kierownictwem Zbigniewa Barańskiego.

W turnieju wzięło udział 38 szachistów i szachistek. Z uwagi na uczestnictwo szachistek z Ukrainy i szachisty z Litwy turniej miał charakter międzynarodowy. Polscy szachiści natomiast reprezentowali 3 województwa. Należy podkreślić duży udział dzieci i młodzieży, posiadających wysokie umiejętności szachowe i dobrą organizację turnieju, bardzo interesującego.

W zawodach Szydłowiec reprezentowało 4 szachistów, w tym 1 junior. Na najwyższym miejscu w końcowej tabeli z naszych szachistów uplasował się Marian Frąk, który uzyskał 6 pkt. ( z 9 ) i zajął wysokie 5 miejsce (do podium zabrakło mu jedynie 0,5 pkt). Miejsca pozostałych szydłowieckich zawodników: 10. Sławomir Berus – 5,5 pkt., 15. Oskar Bugała (junior) – 5 pkt., 35. Podsiębierski Piotr (reprezentujący Warsztat Terapii Zajęciowej w Szydłowcu) – 2,5 pkt. Nasi zawodnicy z turnieju przywieźli 3 nagrody.

Zwyciężczynią turnieju została trzynastolatka ze Skierniewic Patrycja Kochanowska z klubu szachowego „Piątka”, grająca rewelacyjnie – wygrała wszystkie swoje partie uzyskując komplet 9 punktów. Patrycja Kochanowska posiada wysoką kategorię krajową I++ oraz ranking FIDE.

Na drugim miejscu uplasował się Andrius Mulevicius z Litwy (najwyższy ranking FIDE-1715) a trzecie miejsce zajął 10-letni chłopiec Jakub Kochanowski (II kat.- brat zwyciężczyni ) – 6,5 pkt.

Wynik szydłowieckich szachistów zasługuje na uwagę – jako że poziom gry był wysoki, nawet w przypadku najmłodszych juniorów, którzy systematycznie trenują w klubach. W tym samym czasie w Szydłowcu odbywał się również turniej szachowy, w którym na podium – 3 miejsce – stanął Dariusz Żurek (4,5 pkt z 7 ), wielokrotny mistrz powiatu szydłowieckiego w szachach.