Po chwili do ciemnego kościoła wszedł z całą asystą liturgiczną i niosąc zapaloną świecę trzykrotnie wzniósł okrzyk „Światło Chrystusa!”, wierni odpowiadali „Bogu niech będą dzięki”. Po tej części w kościele zapaliło się światło i zostało odśpiewane Orędzie Paschalne. 

Bardzo bogata liturgia w głównej mierze kojarzy się z dużą ilością czytań biblijnych i oddzielającymi czytania psalmami. 

Zabrzmiało ważne – „Chwała na wysokości Bogu…”, rozbrzmiały dzwony , zagrały bardzo uroczyście organy. Pierwszy raz w Wielkim Tygodniu.

Krótką homilię wygłosił ksiądz wikary Andrzej Kania.

Ten sam ksiądz poprowadził Liturgię Chrzcielną , podczas której nastąpiło odśpiewanie Litanii Do Wszystkich Świętych, błogosławieństwo wody oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Zakończeniem Wigili Paschalnej jest Liturgia Eucharystyczna, podczas której wierni przyjęli Najświętszy Sakrament. Po czym ksiądz Witold Witasek udzielił wszystkim zebranym uroczystego błogosławieństwa.

 

Dla wielu Wigilia Paschalna to z pewnością niezapomniane przeżycia, ale również bardzo ciekawe widowisko – słowno – muzyczne. Bogata asysta liturgiczna, ogromna ilość ministrantów i śpiew scholi parafialnej dodały wagi temu wydarzeniu.

 

Wesołego ALLELUJA!!!

{phocagallery view=category|categoryid=166|limitstart=0|limitcount=36|imageordering=7}