Pragniemy poinformować, że od dzisiaj w Miejskiej Informacji Turystycznej będą dostępne w sprzedaży unikalne Znaczki Turystyczne z wizerunkiem szydłowieckiego zamku. Cena znaczka to 7 zł.

Znaczek Turystyczny przedstawia miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. W żadnych innym miejscu nie można kupić takiego znaczka. Jest on turystyczną zachętą do zwiedzania tych miejsc, a zarazem wyjątkową pamiątką. Zbieranie Znaczków Turystycznych to ogólnoeuropejska akcja kolekcjonerska. Cały system jest nieustannie rozszerzany. W 2012 roku Znaczki Turystyczne znajdowały się już w piętnastu państwach Europy! Z zasadami gry kolekcjonerskiej mogą się Państwo zapoznać na oficjalnej stronie Znaczków w zakładce Gra kolekcjonerska:

www.znaczki-turystyczne.pl

Znaczek to okrągły, drewniany krążek o średnicy 60 mm i grubości 8-10 mm, posiada metalowe oczko do zawieszenia. Awers i rewers przeważnie jest taki sam. Znaczek Turystyczny jest pamiątką z naturalnego materiału – drewna, produkowaną bez użycia barwników, farb, lakierów – jest w 100% ekologiczny. Produkowany jest ręcznie, każda sztuka jest więc wyjątkowa. Grafika wypalana jest w wysokiej temperaturze przy pomocy metalowej, grawerowanej matrycy. Poprzez silny nacisk matryca wypala w drewnie plastyczny wizerunek, który jest bardzo trwały i odczuwalny także przy dotyku.