Powiat Szydłowiecki wzorem lat ubiegłych, od czerwca w ramach programu „Otwarte Boiska” udostępnia nieodpłatnie dzieciom, młodzieży i dorosłym szkolne obiekty sportowe. Boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu – ul. Zamkowa 1 – przystosowane jest do gry w tenisa ziemnego.

Tenis to dyscyplina, która od dłuższego czasu zyskuje na popularności. Uważana jest za szlachetny i czysty sport. Pozwala w zrównoważony sposób rozwinąć cechy intelektualne i motoryczne. Z tych drugich można wymienić: zwinność, gibkość, siłę i wytrzymałość.

Dyscyplina jest przyjazna dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a naukę gry można rozpocząć w każdym wieku. Uprawiający ten sport rekreacyjnie, podkreślają, że to dobry sposób na wyzbycie się stresu lub rozładowanie nadmiaru emocji. Regularne zaś ćwiczenia (dwa razy w tygodniu) powodują zwiększenie wydolności płuc.

Gra w tenisa przeciwdziała cukrzycy, otyłości, chorobom serca, naczyń i osteoporozie, pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej – w ciągu godzinnego treningu można spalić nawet do 700 kalorii. To tylko nieliczne powody, dla których warto zacząć grać w tenisa.

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej oferty sportowej lub do gry rekreacyjnej.

Kontakt w sprawie rezerwacji: tel. 607 627 321

Korty tenisowe otwarte są według harmonogramu:

PONIEDZIAŁEK – 13:00 – 19:00
WTOREK – 13:00 – 19:00
ŚRODA – NIECZYNNE
CZWARTEK – 13:00 – 19:00
PIĄTEK – 13:00 – 19:00
SOBOTA – 11:00 – 19:00

W zaproponowanych terminach mogą odbywać się także zajęcia doskonalące grę m.in.: w piłkę siatkową, ręczną, koszykową lub nożną. W okresie wakacji oferta harmonogramu może zostać rozszerzona.