Samo spotkanie chyba raczej rozczarowało, biorąc pod uwagę to co mówili Ci, którzy tydzień temu byli na meczu w Skaryszewie. Nasza drużyna tam przegrała 2:3, ale podobno bardzo ładnie grała.

Dziś od samego początku gra była trochę nerwowa i szarpana, może miała na to wpływ porażka w poprzedniej rundzie, a może warunki atmosferyczne.

Mimo wszystko dość szybko Szydłowianka objęła prowadzenie, po bardzo ładnym wejściu w pole karne Damiana Szyszki w 7 minucie, który bez problemów umieścił piłkę w siatce.

Oprócz bramki, która jak się okazało była jedyną dzisiejszego dnia, było jeszcze kilka momentów które mogły się podobać.

Nie da się ukryć, że był to głównie mecz walki dlatego sędzie kilka razy musiał sięgnąć po żółte kartoniki. W jednej z akcji Damian Szyszka dość groźnie zaatakował bramkarza gości, w innej sytuacji w polu karnym „skoszony” został nasz zawodnik Dawid Walkiewicz. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na 11 metr. Do wykonania rzutu karnego podszedł sam poszkodowany, który do tej pory nie zawodził w takich sytuacjach tym razem niestety się pomylił. Wykonał książkowo źle, nisko uderzona piłka do lewego boku była bardzo łatwym łupem dla bramkarza.

{phocagallery view=category|categoryid=73|limitstart=0|limitcount=18|detail=5|imageordering=5}

W drugiej połowie mecz na kilka chwil został przerwany ponieważ nad Szydłowcem rozszalała się burza śnieżno – gradowa, padający grad był dość niebezpieczny dla zawodników dlatego sędzia odesłał ich do czasu przejścia burzy do szatni. (jest to nieznacznie widoczne na ostatnim zdjęciu).

Na szczęście później znowu się rozpogodziło.

Na koniec warto zauważyć, że pojedynek Szydłowianki z Ruszcovią był ciekawym meczem, gdy spojrzy się na trenerów obu drużyn. Andrzej Koniarczyk (Szydłowianka) i Artur Ludew (Ruszcovia) to wychowankowie klubu z Szydłowca, obaj swego czasu byli czołowymi postaciami w naszej drużynie, któż nie pamięta twardego „Koniara” i szalejącego na prawym skrzydle „Ludiego”. W bitwie kolegów z boiska na szczęście dziś górą był szkoleniowiec Szydłowianki Szydłowiec.

SZYDŁOWIANKA SZYDŁOWIEC – RUSZCOVIA BORKOWICE 1:0 (1:0)

Bramka: Szyszka (7.)

Szydłowianka: Wieczorek – Kornacki, Jakubczyk, Drożdżał, Łaciak, Walkiewicz, Rafalski, Gawor, Suwara, Syzszka, Ł.Janik

Ruszcovia: Skuza – Włodarczyk, Wojtunik, Rozmarynowski, Papis, Wiatkowski, Ślęzak, Polak, Raczyński, Krzepkowski , Najdzik