W 2018 roku zakończona została wymiana nawierzchni w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Przy okazji remontu zdemontowane zostały trybuny i do tej pory nie ma nowych.

Co jakiś czas problem ten zgłaszają nam uczniowie, a w ostatnim czasie wzmożone zainteresowanie wykazują kibice, którzy przychodzą na mecze ligowe naszej siatkarskiej drużyny RAS6 Szydłowiec.

Brak trybun sprawia, że komfort kibicowania nie jest taki jaki powinien być. Kibice zmuszeni są siedzieć na podłodze, na niskich ławeczkach lub stać na balkonie. Liczą na to, że taki stan rzeczy ulegnie zmianie.

Poprosili nas o wysłanie zapytania do burmistrza Szydłowca w tej sprawie, co też uczyniliśmy i otrzymaliśmy odpowiedź.

Poniżej treść zapytania i odpowiedź:

Pytanie:

W ostatnich miesiącach cieszyliśmy się z bardzo dobrych występów siatkarzy RAS6 Szydłowiec, którzy awansowali do III Ligi Piłki Siatkowej. Swoje mecze rozgrywają w hali sportowej PSP nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Niestety kibice nie mają odpowiednich warunków do kibicowania swojej drużynie. Oczywiście jest balkon i niewygodne ławeczki, ale chcielibyśmy mieć trybuny, które już kiedyś na hali były. W związku z tym Panie burmistrzu pytanie, czy gmina starała się o środki zewnętrzne na zakup trybun? Jeżeli tak to dlaczego nie udało się ich pozyskać? Czy i kiedy kibice siatkarscy mogą liczyć na trybuny z prawdziwego zdarzenia? Czy jest to realne w najbliższym sezonie? Jeżeli nie to kiedy? Prosimy o odpowiedź.

Odpowiedź burmistrza: 

Rozbudowa infrastruktury szkolnej i sportowej jest nieustannie na liście priorytetów działań samorządu gminy Szydłowiec. Trybuny w hali sportowej PSP nr 2 im. Jana Pawła II, przy ulicy Wschodniej 57 w Szydłowcu niewątpliwie poprawią komfort kibicowania. Wniosek o dotację na zakup i montaż trybun był składany przez Uczniowski Klub Sportowy „Spartakus”, działający przy PSP nr 2 w ramach otwartego konkursu ofert na zadanie publiczne pn. Wspieranie i Upowszechnianie Kultury Fizycznej. W roku 2020 wniosek opiewał na 22 tys. zł., w 2021 na 62 tys. zł., w 2022 na 55 tys. zł. Wnioski dostały pozytywną ocenę merytoryczną i przeszły do drugiego etapu konkursu, ale w drodze dalszego procedowania nie otrzymały dotacji.

W najbliższych naborach ponownie będziemy się starać się o pozyskanie środków zewnętrznych na zakup trybun. W przypadku nie otrzymania dofinansowania rozpatrujemy możliwość realizacji tego zadania ze środków własnych. Jesteśmy po rozeznaniu rynku, koszt zakupu i montażu trybun to obecnie około 100 tys. zł. Trudno podać dzisiaj dokładną datę realizacji, ale dołożymy wszelkich starań, aby było to jak najszybciej.