Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu z radością informuje o uroczystym otwarciu nowej siedziby Muzeum, które odbędzie się 24 maja 2019 roku (piątek).

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 w nowym budynku przy ulicy Kąpielowej 8, a trwać będzie do około godziny 17:00. Wydarzenie to uświetni Jubileusz 20-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Ten szczególny moment w dziejach szydłowieckiej placówki otwiera nowy rozdział, ale zarazem finalizuje zainaugurowany w 2018 roku Rok Jubileuszowy 50-lecia Muzeum. Uroczystość uatrakcyjni koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali – w programie Cztery pory roku Antonio Vivaldiego.

Następnie odbędzie się wspólne zwiedzanie nowej siedziby a także wernisaż wystawy planszowej pt. Obrzędy, muzyka, tańce. Stryjeńska – szaleństwo dźwięku i koloru, ukazującej najciekawsze przedstawienia muzyki ludowej z pełnego kolorytu dorobku artystycznego Zofii Stryjeńskiej.

Po części oficjalnej wystąpią również: Kapela Maliszów z Beskidu Niskiego i Kapela Lipców z Radomskiego. Przy ich dźwiękach goście zaproszeni zostaną na poczęstunek i do zabawy tanecznej.

Budynek, którego otwarcie będziemy świętować ma kubaturę blisko 5000 m³ i powierzchnię użytkową ponad 1175 m² mieści m.in.: salę konferencyjno-edukacyjną, sale edukacyjne, pracownie, bibliotekę/pracownię dokumentacji etnomuzykologicznej i historycznej, pokoje administracji, magazyny zbiorów. Kondygnacje spina nowoczesna winda panoramiczna a cały obiekt jest w pełni klimatyzowany.

Warto nadmienić, że inwestycja budowy nowej siedziby jest największą w historii szydłowieckiego Muzeum i była w całości prowadzona ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Łączna wartość projektu wyniosła 8 738 012 zł.

Szczegóły dotyczące tego wydarzenia znajdą Państwo na stronie internetowej i Facebook’u Muzeum.

Prosimy o potwierdzenie przybycia. Wstęp tylko po rezerwacji telefonicznej pod nr.: 48 61 717 89.