Od jakiegoś czasu, na stronie Urząd Miejski wspomina naszego malarza artystę, Władysława Maleckiego. Nie robili tego bez powodu. Malecki ostatnie lata życia spędził w Szydłowcu, mieszkając w ratuszu.

Chcąc przywrócić pamięć o nim wśród mieszkańców miasta, Stowarzyszenie Przyjazny Szydłowiec wspólnie z pracownikami Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego zrealizowało projekt „Wieża Ratuszowa – fantastyczne możliwości na wysokości”, dzięki któremu odtworzyli miejsce ostatnich dwóch lat życia i twórczości artysty.

Wchodząc na wieżę, możemy zobaczyć jak mógł mieszkać Władysław, jakich narzędzi używał by pracować oraz jakie obrazy malował. W Pracowni Maleckiego znajdą Państwo rekonstrukcje jego obrazów, zobaczą jak wyglądał, a nawet zrobią sobie zdjęcie przy sztaludze.

30 kwietnia tego roku, o godz. 17:00 nastąpi oficjalnie otwarcie Pracowni Władysława Maleckiego. Z tej okazji przygotowywane są niespodzianki, dzięki którym każdy z Nas będzie mógł poczuć się artystą. W wydarzenie wejście na wieżę będzie darmowe. Dodatkowo tego dnia wieża będzie otwarta do godz. 21, co pozwoli na wieczorne zwiedzanie tarasu widokowego z którego rozpościera się widok na całe miasto i gminę.