Organizatorem spotkania autorskiego było wydawnictwo MUZA S.A.

Książka Anety Oborny jest pierwszym kompendium wiedzy na temat polskich ludowych instrumentów muzycznych. We wprowadzeniu autorka przypomniała kilka publikacji istotnych w literaturze przedmiotu. Zasadniczym tematem spotkania był wykład/opowieść o dorobku i zbiorach szydłowieckiego Muzeum, których ważny fragment uwieczniony został w książce. Zamieszczone w niej zdjęcia ukazują niemal 200 instrumentów muzycznych z MLM, jak też kilkadziesiąt zdjęć pochodzących z jego archiwum.

Otwarte po rewitalizacji Muzeum, w jego nowej aranżacji, jak też siedziba placówki zrobiły bardzo duże i miłe wrażenie na odbiorcach, wśród których byli obecni także reprezentanci świata nauki i kultury.

Na spotkaniu, które było więc nie tylko promocją książki, ale także promocją Muzeum i szydłowieckiego zamku, nie zabrakło indywidualnych rozmów z czytelnikami oraz dedykacji wpisywanych do książek przez autorkę.

Na następne spotkanie autorskie z dr Anetą Oborny wydawnictwo MUZA S.A. zaprasza 31 marca 2016 r. o godz. 18.00 do znanej warszawskiej kawiarni podróżniczej POŁUDNIK ZERO, która mieści się w centrum Warszawy, przy ul. Wilczej 25.

promocjaksiazkaoborny1