Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprasza dzieci w wieku 8 – 12 lat  na warsztaty techniczne KLOCKOWE L-MASZYNY.

Zajęcia realizowane w ramach warsztatów pozwalają na odkrywanie, wyrażanie i dzielenie się pomysłami. Korzystając z zestawów edukacyjnych klocków LEGO® dzieci poprzez zabawę uczą się, realizując przy tym tematy związane z techniką, przyrodą, matematyką i kompetencjami językowymi.

KLOCKOWE L-MASZYNY to techniczne zastosowanie zestawów klocków LEGO®. Podczas jednego spotkania trwającego 90 minut każdy z uczestników konstruuje wybrany przez organizatorów  model techniczny w oparciu o dostarczone instrukcje.

KLOCKOWE L-MASZYNY to zajęcia, których scenariusze zostały oparte o ciekawe i zabawne przykłady z życia codziennego, co sprawia, że o nudzie podczas zajęć nie ma mowy. Dodatkowo dla większości uczestników jest to pierwsza możliwość obcowania z ruchomymi postaciami złożonymi z klocków LEGO®.

Warsztaty obejmować będą cykl 8 spotkań w ciągu 4 miesięcy (2 spotkania /miesiąc) podczas których realizowane będą zagadnienia z czterech bloków tematycznych: maszyny proste – napęd ręczny, silnik i bateria, urządzenia pomiarowe oraz robotyka prosta.

Pierwsze zajęcia odbędą się  8 listopada (środa) o godz. 17.00 w Galerii „Kaplica Zamkowa” – Zamek, I piętro. Udział w zajęciach jest odpłatny – 40 zł/m-c. Zapisy do dn. 3 listopada br. telefonicznie – 048 617 10 29, wew. 106 lub osobiście w Impresariacie SCK – Zamek (II piętro), w godz. 9.00 – 15.00.

Ilość miejsc ograniczona.