Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek, już tradycyjnie, zaprasza do wspólnej zabawy podczas imprezy plenerowej WIANKI ’ 2018. Tegoroczne obrzędy związane z Nocą Świętojańską zbiegną się z pierwszym dniem Kalendarzowego Lata, który przypada na 22 czerwca.

Święto ognia, wody, urodzaju, płodności, miłości i radości rozpocznie się o godz. 20:00 na krużgankach zamkowych, koncertem Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Tomasza Gila.

Około godz. 21:00 wystąpi gość tegorocznych WIANKÓW – zespół DIKANDA ze Szczecina. DIKANDA to formacja grająca world music, uznana szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym. W swojej twórczości stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest ich oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje zespół czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan i Białoruś, aż po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Koncerty zespołu to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy oraz prawdziwych uczuć.

Tuż po koncercie gości na wyspie zamkowej rozpocznie się barwne widowisko plenerowe zatytułowane „Jest taka noc”, przygotowane przez Teatr Poezji i Muzyki „U Radziwiłła” pod czujnym okiem Sławy Lorenc Hanusz. Nie zabraknie puszczania na fosę kolorowych wianków, a młodzi aktorzy w blasku ognia i przy wspaniałej muzyce postarają się wprowadzić wszystkich w magiczny klimat nocy sobótkowej.

WIANKI’ 2018  zakończy pokaz sztucznych ogni.

ZAPRASZAMY – 22 czerwca 2018 r., godz. 20.00 – ZAMEK – wyspa zamkowa – Park Radziwiłłowski.