O godzinie 21 widownia zaczęła zbierać się wokół zamkowej fosy, by na tyłach szydłowieckiego zamku obserwować atrakcje przygotowane przez Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu „Zamek”.

Pierwszym punktem programu był występ Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Henryka Kapturskiego. Nasza obchodząca w tym roku 105-lecie orkiestra wykonała przeróżne przeboje, od hitów zagranicznych, poprzez polskie przeboje rozrywkowe, do walców i marszów. Całość rozpoczął przebój „Kwiat jednej nocy”.

Po występie orkiestry na zamkowej wyspie pojawiła się młodzież z Teatru Poezji i Muzyki „U Radziwiłła” by przedstawić spektakl ukazujący obrzędy nocy sobótkowej.

Występy z tej strony zamku zakończył piękny pokaz fajerwerek.

Około godziny 23 na dziedzińcu rozpoczął się koncert folkowej kapeli Tuhaj – Bej, która zaprezentowała folk z tradycyjnymi ukraińskimi melodiami, a także znanymi polskimi.

Całość poprowadziła Agnieszka Sobutka – Klepaczewska, także loterie, w której autorzy wianków, które zostały puszczone na szydłowiecką fosę, mogli wygrać atrakcyjne nagrody przygotowane przez jednego ze sponsorów.

TUTAJ fotoreportaż Cezarego Szymkiewicza

TUTAJ fotoreportaż Marcina Banaszczyka

TUTAJ fragment występu Teatru Poezji i Muzyki „U Radziwiłła”

TUTAJ fragment występu Miejskiej Orkiestry Dętej