Bardzo miłą informację od zespołu Guzowianki. Okazuje się, że założycielka zespołu Wioleta Fijałkowska przeszła eliminacje i została nominowana do nagrody Cypriana Kamila Norwida 2019. 

Jest to nagroda Samorządu Województwa Mazowieckiego, a nominacji do nagrody udzieliła Wiolecie Fijałkowskiej kapituła muzyczna pod przewodnictwem Małgorzaty Komorowskiej. Nominacja za nagranie programu „Szlakiem Kolberga”.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 23 września w sali koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Oprócz Fijałkowskiej w kategorii „Muzyka” nominowani zostali:  perkusista Leszek Lorent za prawykonania utworów dziewięciu kompozytorów polskich w roku 2018 oraz wybitny skrzypek  Janusz Wawrowski za wykonanie i rekonstrukcję „Koncertu skrzypcowego” Ludomira Różyckiego na skrzypcach Stradivariusa „Polonia”.

Warto przypomnieć, że zespół Guzowianki osiąga szczyty popularności w internecie, a także na scenach muzycznych w całej Polsce. W ludowym nurcie muzycznym Guzowianki to jeden z najpopularniejszych twórców na You Tube. Ich teledysk do utworu „Czerwone Jagody” ma już 3,5 miliona wyświetleń.

Zespół pracuje już nad nowym utworem i teledyskiem, który będzie zwieńczeniem pięciu lat działalności Guzowianek. Tytuł nowego utworu to „Dziwaczka Guzowska”, a teledysk nagrywany jest w Muzeum Wsi Kieleckiej. Premiera zaplanowana jest na koniec wakacji.