Całe Mazowsze śpiewało o zdrowiu, zdrowym stylu życia i profilaktyce w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.

Organizatorami Festiwalu byli Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Magdalena Kaczmarek oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siedlcach Joanna Like. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wojewody Mazowieckiego.

To była wyjątkowa edycja tego festiwalu nie tylko ze względu na jubileusz, ale także na rekordową frekwencję. W etapach powiatowych wzięło udział 350 szkół podstawowych i
200 przedszkoli, łącznie około 3500 dzieci i młodzieży w całego województwa mazowieckiego.

Warto wspomnieć, że zaśpiewane piosenki były autorskie, co oznacza ogrom zaangażowania nauczycieli przygotowujących dzieci do występu, jak i uczestników. Wykonali piosenki o zdrowym stylu życia, prawidłowym odżywianiu, profilaktyce nałogów, higienie osobistej oraz ekologii.

W Wojewódzkim Festiwalu wzięło udział 28 zespołów w kategorii klasy podstawowych I-V i 24 zespoły w kategorii VI-VIII.

Konkurencja w poszczególnych kategoriach była bardzo silna pod względem wokalnym. Wszyscy byli znakomicie przygotowani.

Nasz powiat w kategorii klas podstawowych I-V reprezentowała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu zaś w kategorii klas VI-VIII Publiczna Szkoła Podstawowa w Wałsnowie 

Jedno z dwóch wyróżnień w kat. I-V spośród 28 zespołów wyśpiewała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu. Gratulujemy ogromnego sukcesu na szczeblu wojewódzkim.

Cudownie zaprezentował się również zespół z Publiczna Szkoła Podstawowa w Wałsnowie.

Gratulujemy!