Połowę trasy dzieci pokonały płynąc statkiem jeziorem Łebskim, drugą połowę wędrując pieszo Parkiem Narodowym.

Uczniowie zobaczyli również dawną wyrzutnie rakietową obecnie znajduje się tam Muzeum, gdzie przewodnik opowiedział o historii tego miejsca. Dobry humor towarzyszył wszystkim, gdy przybyliśmy na miejsce docelowe. Ogromne góry gorącego piasku – Ruchome Wydmy. Wspinaczka do góry, gdy ucieka grunt pod nogami to nie lada wyczyn ale zwieńczeniem jest dotarcie na wierzchołek Łąckiej Góry. Przepiękny widok, panorama okolicy – Morze Bałtyckie, jezioro Łebsko, tereny lasów olchowych sukcesywnie zasypywanych przez ruchome wydmy. Widok przypomina pustynię. Do ośrodka wróciliśmy spacerując brzegiem morza, zbierając muszelki i kamyki. Wspaniałe widoki, słoneczna pogoda, doskonała atmosfera to sprawiło, że ten dzień był naprawdę udany.

Kolejną zaplanowaną wycieczką była wizyta dzieci w Parku Jurajskim oraz historycznym mieście Gdańsk. W Gdańsku zwiedzaliśmy Bazylikę Mariacką, największą ceglaną świątynię na świecie, Dwór Artusa, jeden z najciekawszych budynków gdańskiego Traktu Królewskiego oraz robiły sobie zdjęcia przy fontannie Neptuna. Dodatkową atrakcją była wizyta w wytwórni cukierków gdzie można było własnoręcznie wykonać swojego cukiereczka. Spacerując Starym Miastem podziwialiśmy rękodzieła na Jarmarku św.Dominika. Przyjemnością nie było końca. Odwiedziliśmy również stadninę koni, gdzie każdy mógł spróbować jazdy konnej, przejechać się bryczką.

Najlepsza zabawa była na plaży, na której bywaliśmy często – szum fal, ciepły wiatr, kąpiele morskie. Nawet wieczorami nuda nie gościła w naszym gronie. Każdy wieczór przynosił coś nowego. Chwalono się swoimi talentami wokalnymi, tanecznymi i swoją wyobraźnią. W zorganizowanym wieczorze karaoke dzieci chętnie śpiewały, piekąc przy ognisku kiełbaski i wesoło się bawiły. Wieczór zakończył się pokazem sztucznych ogni. Radosna atmosfera i doskonała zabawa była również na dyskotekach. Dzieci popisywały się swoją wyobraźnią i kreatywnością w konkursach na najciekawszą fryzurę, makijaż i modne wakacyjne przebranie.

Piękna okolica, wymarzona pogoda, moc wrażeń, zabawa sprawiły, że wypoczynek choć tak krótki był naprawdę udany. Każdy przywiózł do domu cudne wspomnienia, pamiątkę w postaci kubka ze zdjęciem.

_Uczestnicy wyjazdu_