W 2019 firma Electrolux Poland Sp. z o.o. obchodziła swoją setną rocznicę powstania.

W związku z tym firma ogłosiła konkurs wzorniczy dla dzieci ze szkół podstawowych od klasy 1 do 3 na terenie całej Polski pod hasłem „Lodówka wymyślona na nowo – rozwiązanie przyszłości”. Oficjalnym Partnerem wspierającym konkurs był Pearson Central Europe natomiast podmiotem finansującym konkurs był Electrolux Poland Sp. z o.o.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci tematyką marnotrawienia żywności na świecie oraz upowszechnienie informacji o istocie prawidłowego przechowywania pożywienia. Organizatorzy chcieli zwrócić szczególną uwagę najmłodszych na metody prawidłowego przechowywania żywności na przestrzeni lat, pobudzenie ich inwencji twórczej i wyobraźni oraz doskonalenie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy do projektowania nowych rozwiązań technologicznych, poprawiających życie kolejnych pokoleń.

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu chłodziarko – zamrażarki przyszłości, dzięki której przechowywanie żywności stanie się jeszcze bardziej skuteczne, a problem marnowania zniknie całkowicie. Technika wykonania zadania była dowolna.

W czasie trwania konkursu spłynęło do organizatora aż 238 prac z 66 szkół podstawowych z całego kraju. W finale zostały wyłonione 3 miejsca pierwsze oraz 23 wyróżnienia.

Ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu w konkursie wzięło udział 12 uczniów wykonując swoje twórcze projekty. Serdecznie gratulujemy Julii Bińkowskiej oraz Oliwii Nowakowskiej z klasy 2a, które zdobyły wyróżnienie w owym konkursie. Ich wysiłek i kreatywność zostały docenione przez komisję konkursową organizatora.

Uczennice zdobyły pamiątkowe dyplomy oraz zestawy niespodzianki od firmy Electrolux. Prace dziewczyn można podziwiać na stronie organizatora i u nas poniżej 🙂