W ramach X Tygodnia Biblijnego w naszej parafii odbywały się różne inicjatywy. W niedziele 15 kwietnia br., która rozpoczęła tydzień biblijny małżeństwa z Oazy Rodzin włączyli się w II  Ogólnopolski Dzień Czytania Pisma Świętego przybliżając nam lekturę Listu św. Pawła do Rzymian.

Parafinie zebrani w szydłowieckiej farze w wielkim skupieniu słuchali listu Apostoła Narodów. Po każdej Mszy Świętej parafianie mogli także zabrać ze sobą fragment Pisma świętego i przeczytać go w domu.

W poniedziałek 16 kwietnia w domu katechetycznym szydłowieckiej parafii odbyło się spotkanie ks. kan. Adama Radzimirskiego, ks. dr Jacka Kucharskiego, s. Magdaleny Rojek i ks. Michała Faryny ze studentami Uniwersytetu Biblijnego dla Dzieci działającego przy parafii św. Zygmunta w Szydłowcu i Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Szydłowcu.

Studenci zaprezentowali swoje prace plastyczne w ramach wystawy pt. „ Duch Święty w Kościele”, które oglądali zaproszeni goście zostały też przyznane nagrody dla najlepszych autorów. Ks. Jacek rektor dziecięcej uczelni przybliżył studentom rolę osoby  Ducha Świętego w Kościele, zaś ks. proboszcz Adam Radzimirski wręczył nagrody autorom prac plastycznych.

Więcej zdjęć poniżej:

info: Parafia św. Zygmunta w Szydłowcu