Ponad dwudziestu zawodników i zawodniczek wzięło udział w XIV Mistrzostwach Sadku w tenisie stołowym, które odbyły się w poniedziałek 15 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej w Sadku.

Uczestniczyli w nich uczniowie i absolwenci PSP im. J. Kusocińskiego w Sadku. W kategorii kobiet zwyciężyła Karolina Żak, broniąc tym sam tytuł wywalczony w zeszłym roku, która pokonała w finale inną bardzo utytułowaną tenisistkę – Klaudię Dróżdż. Na trzecim i czwartym miejscu uplasowały się uczennice naszej szkoły: Kamila Sadza i Paula Stąpór.

Wśród mężczyzn tytuł mistrza zdobył Dawid Kraska po bardzo emocjonującym i stojącym na wysokim poziomie meczu finałowym, w którym pokonał Cezarego Żaka (3:2). Trzecie miejsce wywalczył młodszy brat zwycięzcy Radek pokonując bardzo dzielnie spisującego się w tych zawodach ucznia klasy VI naszej szkoły – Dawida Sadzę.

Organizatorami mistrzostw była PSP im. J. Kusocińskiego w Sadku oraz działający przy szkole Uczniowski Klub Sportowy „Olimpia”. Nagrody dla pierwszych czterech zawodników i zawodniczek ufundowali: UKS „Olimpia”, Księgarnia Współczesna i sklep Zagłoba z Szydłowca. Uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w imprezie, zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy za rok na kolejne, piętnaste już, zmagania najlepszych tenisistów w Sadku.