„Wstańcie i chodźmy!” pod takim hasłem obchodzone będą w tym roku XIX Dni Papieskie, organizowane z okazji rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II. 

Podobnie jak w latach ubiegłych do uczestnictwa w uroczystych obchodach Dni Papieskich w Szydłowcu zaprasza Fundacja STREFA JP2.

Program uroczystości:

12 października (sobota) – sala sesyjna Starostwa Powiatowego
UROCZYSTA GALA „SKRZYDŁA 2019”

To lokalne wyróżnienie przyznawane przez Fundację STREFA JP2 Osobom i Instytucjom szczególnie zaangażowanym w niesienie pomocy innym, a przy tym szerzeniu nauczania św. Jana Pawła II. Tak jak w poprzednich edycjach, również i teraz przyznane zostaną wyróżnienia w kategoriach: kościół, media, społeczeństwo, wolontariat, kultura i sztuka, a także specjalne wyróżnienie.

13 października (niedziela) – fara św. Zygmunta w Szydłowcu
Przez cały dzień zapraszamy do wzięcia udziału w atrakcjach zorganizowanych na placu kościelnym, skosztowania papieskich kremówek – jedynych takich, jak również wsparcia zbiórki na stypendia dla młodzieży.

17.15 – zapraszamy na Misterium Różańcowe – „To jest moja Matka”. Razem ze św. Janem Pawłem II odprawimy niezwykłe nabożeństwo.

14 października (poniedziałek) – NPP Strefa Karolka

Zapraszamy do udziału w Uroczystości Pasowania na Przedszkolaka i Dnia Patrona w naszym Przedszkolu! To szczególe święto dla najmłodszych, których nadal wychowuje św. Jan Paweł II. W czasie uroczystości zostanie również odsłonięta tablica z wmurowanym w Nasz Dom kamieniem węgielnym pochodzącym z Domu Karola Wojtyły w Wadowicach.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

info: Fundacja Strefa JP2