16 października rozpoczęły się obchody XXII Dni Papieskich w Szydłowcu organizowanych przez fundację Strefa JP2.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji przyjaciół, darczyńców, wolontariuszy i twórców fundacji Strefa JP2 o godz. 17:00 w parafii św. Zygmunta w Szydłowcu. Tego dnia na terenie kościoła wolontariusze Strefy JP2 rozprowadzali kremówki, a całkowity dochód został przeznaczony na prowadzony przez fundację wolontariat.

Po mszy pierwszy dzień obchodów zakończyła „Barka na 1000 głosów” i wspólne odśpiewanie ulubionych pieśni Jana Pawła II.

Kolejne dni czyli 17 i 18 października odbywały się Uroczyste Dnia Patrona podczas których odbyło się pasowanie na przedszkolaka i zucha żłobkowego w Strefach Karolka najpierw w Szydłowcu, a następnie w Orońsku.

Hasłem tegorocznych Dni Papieskich stały się słowa BLASK PRAWDY. Są one zaczerpnięte z Encykliki św. Jana Pawła II noszącej ten właśnie tytuł.

Czy brałeś/aś udział w Dniach Papieskich?

View Results

Loading ... Loading ...

Zwieńczeniem obchodów ma być gala z wręczeniem nagród „Skrzydła 2022”, która odbędzie się 22 października w farze św. Zygmunta w Szydłowcu. Ma być to sposób podziękowania dla tych, którzy uskrzydlają lokalne społeczeństwo, zgodnie z nauczaniem św. Jana Pawła II. Oprócz gali zaplanowany jest jeszcze różaniec oraz msza święta we wszystkich intencjach przyjaciół fundacji oraz jej podopiecznych.

Foto. Strefa JP2, parafia św. Zygmunta w Szydłowcu