Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprasza na XXIII Zamkowe Spotkania Teatralne o laur „Złotego Gragulca” – Ogólnopolski Przegląd Teatrów Amatorskich, który odbędzie się 24 oraz 25 maja.

Jest to coroczna impreza skupiająca dziecięce i młodzieżowe teatry amatorskie z całej Polski. Do tegorocznej edycji Spotkań organizatorzy zakwalifikowali 14 spektakli / w tym 6 dziecięcych i 8 młodzieżowych / przygotowanych przez teatry z: Sycyny, Piaseczna, Bliżyna, Piotrkowa Trybunalskiego, Łodzi, Krasnego, Zduńskiej Woli, Krosna, Stalowej Woli, Kielc, nie zabraknie także gospodarzy, których reprezentować będą: Teatr Poezji i Muzyki U RADZIWIŁŁA oraz WOJCIECH URBANIAK.

Zmagania konkursowe oceniać będzie Jury w składzie: Jerzy Kaszuba – absolwent Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, reżyser teatru amatorskiego, pedagog oraz Adrian Wajda – aktor Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, absolwent PWST w Krakowie oraz Lart Studio w Krakowie. Uczestnik warsztatów aktorskich w Nowym Jorku prowadzonych przez dziekana wydziału aktorskiego Lee Strasberg’s Actors Studio. Agnieszka Kołodyńska – psychopedagog, pedagog teatralny, menedżerka i animatorka kultury, inicjatorka i aktywistka ruchu Obywatele Kultury Olsztyna, sygnatariuszka Deklaracji na rzecz kultury miasta Olsztyna, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Prezydenta Olsztyna. Realizowała autorskie projekty teatralne i edukacyjno-artystyczne z Olsztyńskim Teatrem Lalek, Teatrem im. Stefana Jaracza oraz Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Serdecznie zapraszamy!