{phocagallery view=category|categoryid=9|limitstart=0|limitcount=4}

Namiot został ustawiony ze względu na zbliżające się Święto Sukkot czyli Święto Namiotów, święto to należy do świąt radosnych a upamiętnia mieszkanie w szałasach i namiotach podczas wyjścia z Egiptu i wędrówki do Kanaanu.

Dziś w Szydłowcu mogliśmy zobaczyć taki namiot, w którym można było poczęstować się pierogami różnego rodzaju min. ze szpinakiem, przetworami z owoców, jabłkami, winogronem, kompotem z suszonych owoców oraz ciastem. Chętnych było dość sporo, a niektórym tak posmakowały smakołyki proponowane przez Panie z Towarzystwa Aktywnych Kulturalnie „Projektoriat”, że wracali się czasami kilka razy do namiotu.

Niektórzy, którzy pojawiali się pod namiotem wypytywali się dlaczego ten namiot z poczęstunkiem tutaj stoi, wtedy zainteresowani mogli usłyszeć historię wyżej wspomnianego święta. W tej roli miał dziś wystąpić rabin z Warszawy, no ale niestety dziś rano poinformował że nie da rady z różnych względów pojawić się dziś w Szydłowcu. Mimo wszystko dziewczyny z Projektoriatu przygotowały prawdziwe Święto Namiotów.