Miało być cztery chóry, jednak z przyczyn losowych na Spotkaniach zaprezentowały się dwa. Jako pierwsi wystąpili gospodarze z Szydłowca czyli chór „Gaudium Canti” pod dyrekcją Danuty Klepaczewskiej. Występ chóru rozpoczął się od występów solistów Martyny Książek i Żanety Sasin, potem nadszedł czas całego chóru. „Gaudium Canti” wykonał dość sporo utworów wśród których min. były utwory Piotra Rubika, Stanisława Sojki czy utwory napisane do tekstów Jana Pawła II. W jednym z utworów udział wzięli młodzi aktorzy z szydłowieckiej grupy teatralnej, ciekawymi wykonaniami popisali się soliści chóru czyli Andrzej Czapnik i Panie Wiernicka i Gadowska. Warto również wspomnieć, że na pianinie chórowi akompaniowała Danuta Klepaczewska a na skrzypcach grała Zuzanna Gadowska.

Po naszym rodzimym chórze, przyszedł czas na Chór Nauczycielski „Canto” z Przysuchy pod dyrekcją Jerzego Mazurka, chór istnieje już blisko 20 lat. Na szydłowieckich Spotkaniach chór wykonał dość spory program śpiewając min. utwory chóralne, włoskie, biesiadne jak „Szła dzieweczka” czy „Ukraina”. Bardzo ciekawym wykonaniem okazał się jedyny występ solistki chóru „Canto”. Prowadząca Spotkania Agnieszka Sobutka – Klepaczewska zaznaczyła, że bez Chóru Nauczycielskiego Canto z Przysuchy Spotkania Chóralne w Szydłowcu nie miały by się prawa odbyć.

Na koniec oba chóry razem przy aprobacie publiczności wykonały jeden finałowy utwór, po czym dyrektor SzCKiS Małgorzata Bernatek podziękowała chórom z Szydłowca i Przysuchy za wspaniały wieczór i na ręce kierowników złożyła kwiaty, różami podziękowano szydłowieckiej młodzieży za udział w spotkaniach, dyrektor podziękowała również Agnieszce Sobutce – Klepaczewskiej za organizacje. Kwiaty otrzymała również przewodnicząca rady miasta Krystyna Bednarczyk, która skierowała również kilka słów do wykonawców i publiczności w imieniu swoim i burmistrza Szydłowca Andrzeja Jarzyńskiego.

{phocagallery view=category|categoryid=17|limitstart=0|limitcount=31}