Tegoroczny Kiermasz był już trzynastym i jak zwykle nie zabrakło wystawców, wykonawców muzycznych czy wykonawców palm wielkanocnych. Dopisała również pogoda, która praktycznie przez całą niedzielę pozostawała słoneczna. Po raz drugi z rzędu w Niedzielę Palmową w szydłowieckiej farze pw. św. Zygmunta odbyło się również bierzmowanie, uczniów trzeciej klasy gimnazjum.

Kiermaszowa sprzedaż trwała od samego rana, a mieszkańcy Szydłowca ochoczo oglądali przeróżne rękodzieła, a także dokonywali zakupów. Chętni mogli oddać własnoręcznie wykonane palmy wielkanocne, które brały udział w konkursie.

Około godziny 12. nastąpiło oficjalne otwarcie XIII Kiermaszu Wielkanocnego, który rozpoczęły dźwięku Hejnału Szydłowca odegranego przez muzyków z Miejskiej Orkiestry Dętej z wieży ratuszowej. Posłuchaj TUTAJ

Następnie głos zabrał gospodarz Szydłowca, burmistrz Artur Ludew, który przywitał przybyłych gości i mieszkańców, złożył także świąteczne życzenia. Posłuchaj TUTAJ

Wielkanocne palmy, które na Szydłowiecki Rynek przynieśli wierni tutejszej parafii poświęcił Adam Odzimek, biskup pomocniczy diecezji radomskiej. Fragment ewangelii odczytał ksiądz dziekan Adam Radzimirski, proboszcz parafii św. Zygmunta. Po części oficjalnej procesja z figurą Jezusa na osiołku przeszła do szydłowieckiej fary na uroczystą mszę św. Podczas tej szczególnej eucharystii biskup Adam Odzimek udzielił szydłowieckiej młodzieży sakramentu bierzmowania. Ksiądz biskup podczas homilii wskazywał młodzieży najważniejsze życiowe wartości, mówił jak ważna jest wiara, jak ważna jest pomoc bliźniemu i walka o Chrystusa. Mówił o młodzieży w ciepłych słowach, wyrażając nadzieję, że to właśnie ona jest przyszłością.

Po mszy św. nadszedł czas by rozstrzygnąć konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną w Szydłowcu. Wyniki przedstawiają się następująco:

Najładniejsza duża palma:

I miejsce – Zespół Ludowy ” Zaborowianki” z Zaborowia.

II miejsce – Zespół ”Kumosie” – Sadek

III miejsce – Zespół Szkół im Bp. Jana Chrapka w Majdowie

Najładniejsza palma tradycyjna:

I miejsce – Zespół „Zdziechowianki”  ze Zdziechowa

II miejsce – Publiczne Gimnazjum Specjalne przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu

III miejsce – Świetlica Nazaret.

Nagrody publiczności:

Na najpiękniejszą palmę dużą wygrał Zespół Szkół im Bp. Jana Chrapka w Majdowie otrzymał 104 głosy

Na najpiękniejszą palmę tradycyjna wygrało Publiczne Gimnazjum Specjalne przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu otrzymali 74 głosy

Podczas kiermaszu wystąpiły ludowe zespoły z terenu Gminy Szydłowiec: Zespół Rodzinny z Korzyc, Zdziechowianki ze Zdziechowa, Kumosie” z Sadku, Zespół  z Chustek oraz Wolanki z Woli Lipenieckiej.

Podczas mszy św. wystąpił Chór Miasta Szydłowca „Gaudium Canti”.

Kiermasz Wielkanocny w Szydłowcu to rewelacyjna okazja do wspólnego świętowania. W tym roku znów było wesoło, kolorowo, słonecznie, a także dostojnie.

{phocagallery view=category|categoryid=353|limitstart=0|limitcount=44|imageordering=5}