Jest ich ponad 20 i należą do elity motoryzacji uznawanej za najbardziej luksusową na świecie. Wszystkie z nich wyprodukowano przed 1940 rokiem, są w nienagannym stanie i dziś (29 czerwca) zajechały do Szydłowca, po drodze z Gdańska do Krakowa.

Zabytkowe Rolls-Royce’y członków zrzeszenia 20-Ghost Club z Wielkiej Brytanii przemierzają Polskę oraz Niemcy w ramach wyprawy “Tour of Poland & Germany 2018″.

Firma Rolls-Royce została założona przez Charlesa Rollsa i Henry’ego Royce’a w 1905 roku w Manchesterze. W 1908 przedsiębiorstwo przeniesiono do Derby, a w 1946 do Crewe, gdzie do dzisiaj powstają te elitarne samochody. Od 2003 roku marka jest własnością BMW.

Firma nigdy w swojej historii nie oferowała samochodów popularnych i dostępnych dla ogółu społeczeństwa. Zawsze były to duże, luksusowe samochody z charakterystyczną statuetką Spirit of Ecstasy (Duch ekstazy) na masce, będące synonimem bogactwa i najwyższej klasy.

Wśród samochodów, które można podziwiać na trasie przejazdu, każdy jest wyjątkowy. Jednak tylko kilka przemierzy Polskę i Niemcy na własnych kołach. Większość przewożona jest w specjalistycznych ciężarówkach.

info: moto3m.pl