W sobotę 31 sierpnia odbył się I Turniej Rodzinny w Siatkówce Plażowej zorganizowany przez szydłowiecką Rodzinną Akademię Sportu na boiskach przy zalewie. Do zmagań przystąpiło 12 zespołów rodzinnych, które zagrały systemem brazylijskim (uznawany za jeden z najsprawiedliwszych, dana drużyna odpada dopiero po przegraniu dwóch meczy).

Słoneczne popołudnie i ogromny upał dawały się we znaki zawodnikom, ale każdy dawał z siebie wszystko na piaszczystym boisku i starał się, aby pokonać drużynę przeciwną.

Mecze eliminacyjne do fazy pucharowej rozgrywane były na dwóch boiskach. W półfinałach spotkali się Jakub i Artur Koniarczyk z Antonim i Marcinem Kocikiem (były zawodnik Plus Ligi, Czarni Radom) oraz Magdalena i Dominika Sobczak z Szymonem i Grzegorzem Nowakiem. Mecze rozstrzygał jeden set rozgrywany do 25 punktów. Po zaciętych pojedynkach wyłoniono zwycięzców.

W meczu o trzecie miejsce zagrali Jakub i Artur Koniarczyk z Magdaleną i Dominiką Sobczak. Lepsze okazały się dziewczęta, które zdobyły 3 miejsce na pudle.

W finale spotkanie Antoni i Marcin Kocik z Szymonem i Grzegorzem Nowakami. Mecz od początku toczył się pod dyktando drużyny Nowaków, z biegiem czasu to jednak drużyna Kocików zaczęła zdobywać przewagę i to oni zwyciężyli w meczu finałowym wygrywając cały turniej. Był to udany rewanż za przegrany mecz eliminacyjny.

  1. Antoni i Marcin Kocik
  2. Szymon i Grzegorz Nowak
  3. Magdalena i Dominika Sobczak
  4. Jakub i Artur Koniarczyk

W turnieju udział wzięli również: Adam i Mariola Biegaj, Julia i Ernest Biegaj, Wiktoria i Robert Sobczak, Maja i Daria Owczarek, Michał i Iga Barczyński, Julia i Katarzyna Ziemniak, Aleksandra Ziemniak i Mateusz Targowski, Eliza i Andrzej Koniarczyk.

Sędzią głównym zawodów był Paweł Bloch, a pomagały mu zawodniczki RAS6: Zofia Wiśniewska i Daria Owczarek.

Gratulujemy organizatorom i zawodnikom!