Z dniem 15 stycznia odwołany został ze stanowiska Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu st. bryg. Paweł Górski.

Odchodzącemu oficerowi w obecności zebranych funkcjonariuszy i pracowników cywilnych podziękowania złożył komendant Powiatowy PSP w Szydłowcu st. bryg. Paweł Sokół. W trakcie uroczystości przedstawiono przebieg pracy zawodowej funkcjonariusza oraz złożono życzenia i podziękowania za wieloletnią służbę, a także wręczono okolicznościową pamiątkę.

Paweł Górski służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1995 r. jako słuchacz-kadet w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie. Po ukończeniu wyżej wymienionej szkoły podjął służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Szydłowcu na stanowisku specjalista ratownik. Następnie w Komendzie Powiatowej PSP w Szydłowcu na stanowiskach: dowódcy zastępu, dowódcy sekcji i dowódcy zmiany. Dnia 13.08.2020 został powołany na stanowisko zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Szydłowcu.

W 2002 roku uzyskał tytuł inżyniera kończąc Prywatną Wyższą Szkołę Ochrony Środowiska w Radomiu, w 2011 roku na tej samej uczelni ukończył uzupełniające studia magisterskie.
W 2017 roku ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie w zakresie przeszkolenia zawodowego przygotowującego do zajmowania stanowisk oficerskich w PSP, natomiast w 2020 roku ukończył studia podyplomowe w tej samej uczelni dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi.

Odznaczony m. ni.: Brązowa Odznaka Zasłużonych dla Ochrony Przeciwpożarowej-2016 rok, Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa-2010 rok; Brązowy Krzyż Zasługi – 2022 rok.

Info i foto: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu